Pages

22 Ekim 2014 Çarşamba

Çilek Mevsimi ♥Bana göre aşkın mevsimi Kiraz Mevsimi değil Çilek Mevsimi..


" Ne olacağını bilmiyorum.." dedi onun bakışlarındaki tedirginliği yok etmek ister gibi, " Ama öğrenmek istiyorum Mira. Hayatımdaki tüm kaosa, tüm belirsizliğe rağmen bunu seninle yaşamayı istiyorum." diye fısıldadı ve ardından ekledi, "  Çünkü seni incitebilme ihtimaline rağmen seni istemekten vazgeçmiyorum."


Bu kitapta saf aşkın içinde boğulabilme ihtimalini göz önünde bulundurun derim. :)) Yağız ve Miranın çilek mevsiminde başlayan aşklarına şahit olacaksınız. Mira'nın kafesine sadece kahve içmeye giden Yağız tatlıyı pek sevmemesine rağmen kendisine ikram edilen çilekli tarttan da yemişti. Daha sonra kafeye her gün gelmeye başlayıp günün akşamında kendisine bir daha bu kafeye gelmeyeceğim diye kendisini telkinler etmesine rağmen sonraki günün sabahında yine kendini kafede buluyordu. Bunun nedeni çilekli tart mıydı? Tabiki hayır. Yağızın bile anlam verediği, çilek kokusunun nereden geldiğini sonradan anladığı ve çilek kokusuyla kendisini büyüleyen Mira'dan dolayı..

Yağızın geçmişi ise Miraya fazlasıyla bağlanmasına engel olsa da kendini Mira'dan kurtaramıyor her saniye ona dahada bağlanıyordu. Miranın da Yağızdan farklı sayılmazdı. Oda kafesine gelen bu yabancıya gönlünden bir şeyler akmıştı..

Kitabı okurken Mirayı mı desteklesem Yağızı mı desteklesem diye düşünüp durdum. her iki tarafında kendince büyük çok büyük hakları vardı.. Yağızın yaşadıkları da Miranın yaşadıkları da kolay değildi.. Kitabı okurken yanınıza kahve değilde çilekli bir gofret almanızı tercih ederim çünkü kitaptan burnunuza gelip midenize dolan çilek kokusu sizi acıktırabilir. :D. Kitabı okurken ağlayabileceğim aklıma gelmezdi ama ikisininde yaşadıklarına şahit olunca gözlerinizden akanlara engel olamazsınız baştan söyleyim. Bu yüzden yanınızda selpak bulunsun... Daha sonra onların mutlu anlarına da şahit olacaksınız ve kitap bittiğinde " yaa şimdi bu niye bitti" diye yakınabilirsiniz. Çünkü ben aynen böyle dedim...

Kitabın yayınlandığını duyar duymaz kitapçıları dolaşıp Çilek Mevsimini arasam da bulamamıştım. bende biraz daha bekleyim sonraki haftanın ortasında tekrar sürekli kitaplarımı aldığım kitapçıya gittiğimde rafda bu kitabı görünce kitabı alıp okumaya başladım. Tabiki bu güzel romanı okumaya başlayıp elimden bırakamayıp gece de uykusuz kaldım.  Değdi mi? Hemde nasıl.. :)). ama sonra baktıp kitap bitmek üzere yavaş yavaş sindire sindire okuyayım dedim. Zira kitabi bi an önce bir hevesle bitirmek istesenizde kitabın bitmesine üzülüorsunuz.  benim " keşke birazdaha uzun olsaydı. bitmeseydi" dediğim kitaplardan biri.. Size tavsiye kitaplığınızda bir Çilek Mevsimi olmalı..  

Kitabın yazarı Burcu Büyükyıldız'ın ilk romanı ama ilk hikayesi değil. İnşallah diğer hikayelerinide raflarda görürüz. Ve buradan kendisine Çilek Mevsimini bizlere verdiği için kendisine teşekkür ederim demekten kendimi alamıyorum :))

Eğer sizde Wattpad okuyucuysanız yazarımızın diğer hikayelerine bakmanızı öneririm. Şayet hikayelerinin müptelası olacaksınız...


2 yorum:

Sun Yun dedi ki...

Bloğuna BA-YIL-DIM!! Tam da aradağım türden. Hele de benim gibi şiir hikaye yazmayı seven biriyle tanışmak... Cidden çok beğendim. Bence sen zaten yeteneğini bulmuşsun ;) Bu yolda devam! :)

Aihara Kotoko dedi ki...

Günümü neşelendiren bir yorum :)) hoşgeldin.

Yorum Gönder

 

LAZ KIZI Copyright © 2011 Design by Ipietoon Blogger Template | web hosting