Pages

21 Temmuz 2016 Perşembe

Güneşle Ay'ın Aşkıİmkansız aşkı bilir misiniz? Oldurmaya çalışırsın olduramazsın! Doğrultmaya çalışırsın doğrultamazsın... Aşıksın, aşkının karşılığı var ama imkansızlık var arada.

Güneşle Ay'ın aşkı gibi ya.. Öyle çok aşıklarki birbirine ikiside, öyle sevmişlerki birbirlerini. Güneş Ay'a tutulmuş Ay hapsolmuş  Güneşte.
Onları yakansa kocaman bir özlem. Güneş gündüzken, ay geceyi aydınlatan iki gezegenmiş ikiside.

Öyle ya bir şekilde karşılaşmışlar. Ne Ay,  Ay olmaktan vazgeçmiş ne de Güneş, Güneş olmaktan. Yine de sevmişler birbirlerini. İkiside inat ikiside deli..

Aralarında sinsi Dünya! Ayırmaya çalışmış sevenleri. Pek görüşemez oldu Ay ve Güneş. İkiside üzüntülerini,hasretlerini gizlemek için saklanmış ortak dostları Bulut'un arkasına. Ah bulut vah Bulut. Yanmış kavrulmuş bu iki aşıkların acısına dayanamamış hüngür hüngür ağlarmış herzaman başka yerlerde. Bu sebeple Bulut Ay'a Güneşten haber getirmiş, Güneşe de Aydan. Bu yüzden gezgincidir Bulut. Hem gecenin  dostu hem gündüzün.

Özlemdi onları kavuşturan. Senede mutlaka kısa da olsa buluşurlardı. Tutulurdu ikiside birbirine. Hasretle kavuşmak isteselerde Dünya bu kıskanır Güneşini işte. İsterdi ki Dünya, Güneş hep ona ışık versin. Bencildi biraz. Yada Güneşinden vazgeçemeyen sevdalı. Üç kişilik sevda da kocaman imkansızlık vardı ya...
Ne kavuşan oldu ne ayrılan...
Ay'da bırakmadı sevdiğine kavuşmasını engelleyen Dünya'nın peşini.
Varlığıyla çıldırtmak istesede Dünyayı, kısa sürede alıştılar birbirlerine.
Ne arkadaş olabildiler ne de düşman. Sadece birbirlerinin hayatında hep var oldular var olacaklar.
Ne aşkından vazgeçtiler ne de aşık olmaktan.
Güneş Ay ve Dünya
Ne yakın oldular ne de uzak.
Ne nefret ettiler nede imkanlı olabildiler.
Sadece oldular imkansız..
Ama aşık

6 yorum:

Deep dedi ki...

Ay çok güzel olmuuuş bayıldım yazına ben bu tür blogları çok severim benimkine de benziyor zaten seni bugün keşfetme fırsatım oldu kendiminkine de beklerim hemen takibe aldıım

Laz Kızı dedi ki...

Hoşgeldin Deep. Çok teşekkür ederim yorumunla mutlu ettin beni 😄

A.Z. Yazar dedi ki...

Aşk hangisinde gizliydi imkânda mı imkânsızlıkta mı?Aşk belkide maşukunu kalpte taşıyıp taşıyamadığında gizliydi...Aşk dökülmüş kaleminden güzel insan.

Laz Kızı dedi ki...

Aşk bu ya ne gizler saklı üç harfte. Teşekkürler ☺

Zehra dedi ki...

Merhaba Laz kızı, ne güzel bir hikaye, ne güzel bir masal olmuş bu aşk böyle ☺ yüreğine sağlık. Deeptone sayesinde tanıdım bloğunu. İyi ki de tanımışım ☺ ne güzel ne sıcak yazıların var. Bloğunu takibime aldım. Gelmek istersen bende seni bloğumda ağırlamaktan mutluluk duyarım. Güzel paylaşımlarda görüşmek dileğimle. Sevgilerimle.

Laz Kızı dedi ki...

Hoşgeldin 😆 Deeptone sayesinde Yeni kişilerle tanışıyoruz. Ona burdan kocaman sevgiler 😄

Teşekkür ederim. Aşk masal değilmi zaten ☺

Yorum Gönderme

 

LAZ KIZI Copyright © 2011 Design by Ipietoon Blogger Template | web hosting