Pages

6 Eylül 2016 Salı

Müzik Ruhun Gıdası!

Önümüz bayram! Evlerde tatlı telaş var. Bayram temizliği filan. Sonra okullar açılıyor, okul alışverişi yapılacak daha sonra dersler yoğunlaşacak. Sınavlar olacak.. Daha sonra? Bu sonralar bitmez. Şimdiye bırakalım kısa bir süre, sonraları tamamıyla es geçmeden..

Bugün biraz gerilere gidip ruhunuzu dinlendiren küçük bir nostalji yapmak istedim. Yapabilirmiyim bilmiyorum. En azından deneyebilirim.. Umarım seversiniz..


♪♫ Aşık Mahsunu ŞerifHerkesin bildiği türkülerden "Han Sarhoş Hancı Sarhoş". Geçenlerde Youtube'de müzik dinlerken rastgele çıktı karşıma ya. Bundan dolayı böyle bir post yazmak istedim. Daha sonra günümüz pop şarkılarına ne kadarda aleni şekilde karışmışız. Yine ne varsa eskilerde var deyip dinlemeye doyamadığım türkülerden.♪♫ Neşet ErtaşCahildim Dünyanın Rengine Kandım. Yine sazıyla dokunduruyor yüreklerin bam teline büyük üstad. Hepimizin yaptığı hata işte, dile getiriyor.. Hayatın rengine kapıldık. Bir şekilde sürüklendik kendi içimizde. Şöyle bir kaç dakika durup dinlenelim..♪♫ Selanik Türküsü- Bir Fırtına Tuttu Bizi♪♫ Çalın Davulları..
♪♫ Ahraz- Ayletme Beni.Ben bu şarkıyı Ahraz'ın sesinden daha çok sevdim. Sizde beğenirsiniz umarım..

♪♫ Yasemin Göksü- Zilli de Maşa Darbuka.
Bir Rumeli hatırası. Gün içinde neşenizi yerine getirecek bir şarkı. 


Benden bu kadar. Benim keyifle dinlediğim parçalar! 


Sizde keyifle dinlersiniz umarım. Unutmayalım. Bu zaman size verilmiş. Size verilmiş zamanı başkası kullanmasın! Eğer ki kendimiz için nefes alıp ciğerlerimizi dolduruyorsak yaptıklarımız da yapacaklarımız da kendimiz için olmalı.Twitter: Aihara kotoko/ Laz Kızı
İnstagram: Blog LazKızı     okur_hane


10 yorum:

semanur dedi ki...

Aşık Mahsuni ve Neşet Ertaş günümün çoğu onlarla geçiyor. Ayletme beni de çok güzel. Diğerlerinide dinledim. Hem nostalji hem samimiyet havasında güzel bir paylaşım olmuş. Sonra niye hüzünlü şarkılar dinliyorsun derler, üstadlar yapmış dinlemeyelim mi? Kalemine sağlık canım. 💙

Adsız dedi ki...

Bu tarz şarkıları hep kendime saklarım. Sevdiğim adam başka bir kadının kadehine dokunurken kulağımda yankılanır Neşet Ertaş. Hep öyle anlarda dokunur çünkü yüreğime. Çok güzel bir paylaşım olmuş ellerine sağlık.

Adsız dedi ki...

Merhaba,

Ne güzel bir paylaşım olmuş :)

ömer dedi ki...

Ruhumuzu okşadın ;)

Laz Kızı dedi ki...

Semanur Kok;

Üstad varsa dinlenmez mi. Teşekkürler. Keyif aldıysan ne multu :)

Laz Kızı dedi ki...

Eda Demir;

Hoşegeldin :)) Mutlu ettin.. Saklı şarkıların var demek :))

Laz Kızı dedi ki...

Gazeteci N.G

Merhaba Hoşgeldin :))
Teşekkür ederim.. Keyif aldıysan ne mutlu..

Laz Kızı dedi ki...

Ömer;

Müzikler güzel ki keyif almasını bile :)) Teşekkürler.

Mert (Kafa Dergi) dedi ki...

Müziksiz olmaz... :)

Laz Kızı dedi ki...

Kafa Dergi;
Olmaz Tabiki :)

Yorum Gönder

 

LAZ KIZI Copyright © 2011 Design by Ipietoon Blogger Template | web hosting